Kamp TatiliTatil Rotaları

Saros Körfezi Kamp Alanları – Danişment Tabiat Parkı

Saros Körfezi kamp alanları

Saros Körfezi kamp alanları bakımından birçok güzel alternatifi içerisinde barındıran bir bölgedir. Ege Denizi’nin kuzeydoğusunda, Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi ile Edirne’nin Keşan ve Enez ilçeleri yakınlarında konumlanmıştır. Körfezin ön plana çıkan özelliği kendi kendini temizleyebilmesidir.

Saros Körfezi’nde kamp denildiğinde ilk akla gelen yerlerden biri Danişment Tabiat Parkı olmaktadır. Tabiat parkının büyük bir bölümü meşe ağaçları bir diğer bölümü de akasya ve iğde ağaçları ile çevrelenmiş haldedir. Ormanlık bir bölge olması sebebiyle kamp için oldukça uygun bir ortama sahiptir. Doğanın içerisinde, huzurlu ve dingin bir ortamda kamp yapmak isteyenlerin vazgeçilmez kaçış rotalarından biri olabilecektir.

Saros Körfezi kamp alanları

Tabiat parkının birçok yeri, çadır kampı için uygun koşullara sahiptir. Denize sıfır bir konum olmasa da yine de yakındır. Kamp alanı ormanın biraz iç kesimleri sayılabilecek bir noktada yer almaktadır. Özellikle sessiz ve kalabalıktan uzak bir kamp yeri arayanlar için güzel bir tercih olacaktır.

Danişment Tabiat Parkı Kamp Olanakları

Saros Körfezi kamp alanları kapsamında Danişment Tabiat Parkı belki de en çok bilinen yerlerden biridir. Çünkü kamp alanı hem ormanlık bir alanda hem de denize yakın bir konumda yer almaktadır. Denize girilecek alanlar, kamp alanına yakın bir mesafededir. Deniz suyu oldukça temiz ve berrak bir görünüme sahiptir. Fakat yine de deniz ayakkabısı kullanmakta fayda vardır. Çünkü özellikle kıyı kesimlerinde çok sayıda deniz kestanesinin olduğu görülmektedir.

Kamp alanı yakınlarında elektrik mevcut haldedir. Elektrik ünitelerinden çadırınıza ya da karavanınıza birkaç metrelik ara kablo ile elektrik çekebilmeniz mümkündür. Özellikle de ormanın içinde biraz daha sessiz bir ortamda kamp yapmak isterseniz elektrik çekmek bir gereklilik olacaktır.

Saros Körfezi kamp alanları

Kamp alanında birçok noktada masa ve sandalye yer almaktadır. Eğer kamp alanı çok kalabalık değilse masa ve sandalyeleri çadırınızın yakınlarına çekebilirsiniz. Kamp alanı yakınlarında restoran ve kafeler de yer almaktadır. Yemeğinizi kendiniz hazırlamak isterseniz şayet alanda bulunan market ve büfeden alışveriş yapabilirsiniz.

Yemeklerinizi hazırlayabileceğiniz, sebzelerinizi buzdolabında koruyabileceğiniz ve bulaşıklarınızı yıkayabileceğiniz mini bir mutfak da yer almaktadır. Buna ek olarak kamp alanında WC, duş gibi olanaklar da bulunmaktadır. Kamp alanı içerisinde; piknik yapabilir, dalış yapabilir, doğa fotoğrafları çekebilir, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Danişment Tabiat Parkı Giriş ve Konaklama Ücretleri

Saros Körfezi kamp alanları

Saros Körfezi kamp alanları kapsamında Danişment Tabiat Parkı için girişler konaklama olmasa bile ücretlidir. Parka giriş ücreti kişi başı 15 TL’dir. Otomobillerin giriş ücreti ise 45 TL’dir. Fakat bu fiyatlar sezona göre değişiklik gösterebilir. Bu sebeple gidilmeden önce bilgi almakta fayda vardır.

Danişment Tabiat Parkı’nda konaklamak isteyenler bir çadır yeri kiralamak durumunda kalacaktır. Çadırınızı getirdiyseniz günlük 60-80 TL arasında bir bedel karşılığında konaklayabilirsiniz. Karavanda konaklamak isteyenler ise yaklaşık 100 TL kadar bir ücret ödemek durumunda kalacaktır. Buna ek olarak tabiat parkında yer alan çadır kiralama tesisinden de yararlanabilirsiniz.

Danişment Tabiat Parkı Ulaşım

Saros Körfezi kamp alanları

Tabiat Parkı, Edirne’nin Keşan ilçesinde bulunmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 150 km, Keşan ilçe merkezine ise yaklaşık 40 km uzaklıkta konumlanmıştır. Tabiat parkına şehir merkezinden yaklaşık 2 saatlik bir yolculukla ulaşabilirsiniz.

Şehir merkezinden yola çıkacak olanlar Keşan güzergahından devam ederek Erikli yolunu kullanmalıdır. Toplu taşıma araçlarıyla da buraya ulaşmak mümkündür. İlçe merkezi ve şehir merkezinden Keşan’a giden araçlar kamp alanının yakınlarına kadar gitmektedir. Saros Körfezi kamp alanları kapsamında tercihinizi Danişment Tabiat Parkı’ndan yana kullanabilirsiniz.

Önerilen Yazılar

Karadeniz’de Karavan Kampı Yapılacak Yerler: Türkiye’de Karavan Tatili

admin

Fethiye Kamp Yapılacak Yerler: Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı

admin

Türkiye’de Termal Tatil: Karadeniz’in En İyi Kaplıcaları

admin

2 yorumlar

Fethiye Kamp Yapılacak Yerler: Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı Aralık 31, 2022 at 7:07 am

[…] kamp alanları bakımından güzel alternatiflerin olduğu bir tatil bölgesidir. Fethiye’de yer alan kamp alanları içerisinde Yeşil Vadi Doğa Park, en popüler […]

Reply
Marmaris Gezilecek Yerler: Marmaris’in Cennet Rotalarına Yolculuk Ocak 6, 2023 at 8:27 am

[…] Kenti kalıntıları da yer alır. Tüm bunlara ek olarak Günnücek Parkı; trekking, piknik ve kamp gibi amaçlarla yerel halkın sıkça tercih ettiği alanlardan biri halini almıştır. Marmaris […]

Reply

Yorum Yap