FethiyeKamp TatiliTatil Rotaları

Fethiye Kamp Yapılacak Yerler: Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı

Fethiye kamp alanları

Fethiye kamp yapılacak yerler bakımından güzel alternatiflerin olduğu bir tatil bölgesidir. Fethiye’de yer alan kamp alanları içerisinde Yeşil Vadi Doğa Park, en popüler olanlarından biridir.

Yeşil Vadi Doğa Park, Muğla’nın Fethiye ilçe sınırlarında bulunan Yanıklar Köyü’ndedir. Kamp alanı yerleşim yerlerine biraz uzak mesafede yer almaktadır. Hem günübirlik ziyaretler için hem de kamp yapmak için uygun bir ortama sahiptir. Fakat Yeşil Vadi Doğa Park sıradan, alışılmış kamp alanlarından biraz daha farklıdır. Bunun sebebi buradaki kamplar su üzerinde bulunan ağaçların dallarında yapılmaktadır. Kamp alanında çelik halatlar ve çadırlar ağaç dallarına bağlanmış ve doğayla iç içe bir ortam oluşturulmuştur.

Yeşil Vadi Doğa Park’ın Kamp Olanakları

Fethiye kamp alanları

Fethiye kamp yapılacak yerler için birden çok alternatifiniz olsa da daha özgün ve farklı bir kamp deneyimi için Yeşil Vadi Doğa Park’ı tercih edebilirsiniz. Burada, kamp alanı yakınlarında piknik yapılabilecek mesire alanları da bulunmaktadır. Masa ve sandalyeler, tesis misafirlerine özel olarak temin edilmiştir. Kamp alanında mangal yakmak ya da kamp ateşi yakmak serbest değildir. Bununla birlikte otopark, elektrik, duş, şarj istasyonu ve çeşme gibi olanaklar kamp alanı içerisinde mevcuttur.

Tesis konumu itibariyle son derece doğayla iç içe bir alandadır. Su üzerlerine konulmuş olan salıncaklar kamp alanının en dikkat çekici yanıdır. Tesisin yakınlarında denize girilecek alanlar vardır fakat yaklaşık yarım saatlik bir mesafededir. Daha yakın bir yerde yüzmek için kamp alanının tam merkezinde bulunan Yanıklar Çayı’nı tercih edebilirsiniz. Ayrıca kano kiralayarak çay üzerinde gezintiye de çıkabilirsiniz.

Fethiye kamp alanları

Kamp alanının içerisinde doğa yürüyüşüne çıkabileceğiniz birçok patika mevcuttur. Burada kaldığınız süre boyunca sabahları doğa yürüyüşüne çıkabilirsiniz. Yürüyüşten sonra ise organik ve yöresel ürünlerle hazırlanmış besleyici bir kahvaltı yapabilirsiniz. Kamp alanında yemek yenebilecek restoran tarzı bir yer mevcuttur. Ayrıca alışveriş yapılabilecek market – büfe de yer almaktadır. Bunun için ilçe merkezine kadar gitmenize gerek yoktur.

Fethiye kamp yapılacak yerler açısından zengin bir bölge olsa da kamp çevresi yakınlarında da gezilebilecek birçok yer bulunmaktadır. İsterseniz; Fethiye Kordon Boyu’nu, Paspatur Çarşısı’nı, Gemile Adası’nı, Kelebekler Vadisi’ni, Faralya’yı, Şövalye Adası gibi yerleri de gezip görebilirsiniz.

Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı Giriş ve Konaklama Ücretleri

Fethiye kamp alanları

Yeşil Vadi Doğa Park tesisinde konaklamak istemeseniz dahi ücretsiz bir şekilde girip alanda vakit geçirebilirsiniz. Kendi çadırınızla birlikte gelip konaklamak isterseniz gecelik 150 TL, tesisten çadır kiralayarak konaklamak isterseniz de fiyat aralığı çadırın büyüklüğüne bağlı olarak 200 – 400 TL aralığında bir maliyete katlanmak durumundasınız.

Bu fiyatların yanı sıra kahvaltı servisi için kişi başı 40 TL gibi bir ücret vardır. Akşam yemekleriniz için mangal ateşi yakmadan kendi yemeğinizi piknik tüpü gibi bir gereç yardımıyla pişirebilirsiniz.

Yeşil Vadi Doğa Park ve Kamp Alanı Ulaşım

Fethiye kamp alanları

Fethiye kamp yapılacak yerler bakımından Yeşil Vadi Doğa Park en rahat ulaşımın olduğu tesislerden biridir. Fethiye merkeze yaklaşık olarak 20 km uzaklıkta, Yanıklar Köyü’nün içerisinde bulunmaktadır. İlçe merkezine ulaştıktan sonra Yanıklar Köyü güzergahında devam etmeli ve sonrasında köyün çıkışını işaret eden tabeladan sağ yöne doğru gitmelisiniz. Bu istikamette yaklaşık olarak 10 km kadar devam ettikten sonra tesise ulaşmış olursunuz. Karavan gibi araçlar ile ulaşım sağlamak pek mümkün değildir çünkü yolu biraz bozuktur. Ayrıca kamp alanı da karavan kampı için uygun olanaklara sahip değildir.

Önerilen Yazılar

Saros Körfezi Kamp Alanları – Danişment Tabiat Parkı

admin

Karadeniz’de Karavan Kampı Yapılacak Yerler: Türkiye’de Karavan Tatili

admin

İstanbul’a Yakın Bungalov Evler: Şile Bungalov Evleri

admin

2 yorumlar

Marmaris Gezilecek Yerler: Marmaris’in Cennet Rotalarına Yolculuk Ocak 2, 2023 at 10:02 am

[…] turist, Marmaris’in güzelliklerini görmek için her yıl rotasını Muğla’ya çeviriyor. Plajları, masmavi suları, harika eğlence mekanları ve konaklama tesisleri ile adeta bir eğlence ve tatil […]

Reply
Buca Gezilecek Yerler – İzmir Buca Gezi Rehberi - Neresi Net Ocak 12, 2023 at 7:29 am

[…] gezilecek yerler denildiğinde akla ilk olarak doğal güzellikleri gelmektedir. Yüz yıllık çınarları, bol oksijenli doğası, farklı kültürlerden izler […]

Reply

Yorum Yap